JAK BUDE VYPADAT PRVNÍ SÉRIE, CO SE BUDE LIŠIT OD ORIGINÁLU A KDY PŘIJDE CARRIE O PANENSTVÍ?

28. ledna 2013 v 22:03 | Vii |  News TCD
Pěkný večer :) Přináším Vám dlouhý překlad informací, které nám tvůrci a herci poskytli na letošních TCA. Dočtete se zde, co by se mělo stát v první sérii a jak moc se budou lišit Sex ve městě, knihy a the Carrie Diaries.. Je to docela dlouhé a překládala jsem to sama, tak prosím o omluvu některých obratů v čj a pokud budete kopírovat tak se zdrojem, zabralo mi to skoro dvě hodiny:) Za článek děkuji - tvequals.com. Fotky z akce najdete zde.

Televizní kanál CW nově vysílá seriál The Carrie Diaries, který je o životě mladé Carrie - té ženy, která později vytvořila slavný sloupek 'Sex ve měste'. Všichni hlavní účinkující - AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong, Katie Findlay, Stefania Owen, Brendan Dooling, Chloe Bridges, Freema Agyeman, and Matt Letscher, a hlavní producenti Amy B. Harris, Josh Schwartz, Len Goldstein - a také autorka a zároveň producentka Candace Bushnell na letošním TCA odtajnili svým divákům a fanouškům, co by měli očekávat v první sérii.

Carrie nebude chtít prozradit svůj věk

Mladá Carrie žije život o dost starší dívky - aspoň z poloviny. Na otázku, jak se tohle všechno vyvine odpověděla producentka Amy B. Harris slovy "Jedná se o příběh dospívání, který je umocněn nadšením a zkušeností z Manhattanu, a právě tam bude skrývat svůj věk - například vtipy o krásné pleti jako miminko. Samozřejmě si budeme hrát s tím, jaký je odpovídající věk pro takovýto způsob/druh života. Takže se těšte na velké drama a doufejme také legrace, hlavně, až vše co tají jí 'bouchne' přímo před obličejem.

Samantha, Miranda and Charlotte budou určitě v seriálu..někdy


Zeptáte-li se zda se tu velkolepé setkání Carrie a jejích tří kamarádek producentka Harrisová odpoví "Můj prvotní nápad, když jsme začali rozvíjet seriál, byl, že musíme nejprve pohlednou do života Carrie samotné. Je to těžké nová herečka hraje velice ironickou roli, která byla tak skvěle ztvárněna Sarah Jessicou. Řekla jsem si, pojďme sledovat kam tohle povede - tento nový svět, který nás zajímá. A až po té jsem začala přemýšlet o zbytku děvčat. Samozřejmě, že se v seriálu objeví. Ale lidé si nejprve musí zvyknout a oblíbit její aktuální okolí a pak se těšit na zbytek."

Carrie v seriálu je kombinací knih, scénáře a AnnySophie Robb

Další otázka padla na AnnuSophii ohledně toho, jaké to bylo, když jí byla přidělena role Carrie Bradshaw? "Když jsem se dozvěděla, že jsem dostala roli Carrie, vzpomněla jsem si na rozhovor s producentkou Amy, která mi řekla, že nechce,abych soupeřila s perfektním hereckým výkonem Sarah Jessicy. Takže v podstatě je tato role kombinací knih, scénáře, toho, co do role přináším já a Amyina vize Carrie. A čím více dílů je odtočeno, připadám si, že Carrie se stává více mnou nebo já se stávám více Carrie." Carriin příběh je trochu jiný než v původním seriálu nebo knihách. Fanoušci si povšimnou, že jsou tam jisté změny v Cariině minulosti. V této souvislosti pokračovala opět producentka Harrisová "Něco z toho - ztráta její sestry a část jejích přátel - pouze výčet z toho ,co nás bude každý pondělek provázet. A stále pro mě je to originální příběh. Když se podíváte třeba na Smallville, o kterém si myslím, že je dobrý příklad toho, když potkáte Clarka Kenta ještě předtím než si uvědomí, že má super schopnosti. Pro mě je to stejné - chtěla jsem potkat a ukázat světu Carrie ještě předtím než se zamilovala, než měla sex, než poznala Manhattan. Takže pro mě bude velice zábavné, až tyto věci dostanou v seriálu prostor. Takže jsem ji postavila na tuto cestu a úmyslně jsem chtěla, aby na Manhattan přišla již v první sérii." K tomu autorka Bushnellová dodává "Realita je taková, že knihy a seriály jsou jako jablka a pomeranče. Víte, že kniha má začátek, prostředek a konec. V seriálu chceme, aby to pokračovalo stále dál a dál. Takže tu jsou jisté požadavky o kterých si myslím, že jejich budoucí rozhodnutí budou odlišná než známe. Abych to uvedla na pravou míru, první věc, kterou vždy udělám je - i s mojí vlastní prací - že musím vše z hlavy vymazat a začít od začátku." Dodává autorka.


Cariina ztráta a bolest přijdou z jiných míst a od jiných lidí, než jsme zvyklí

Další velkou změnou oproti originálním epizodám - kdy její otec opustil rodinu, když byla Carrie malá. Tady je to naopak, matka jí umřela a producentka se k tomu opět vyjadřuje se slovy "Měli jsme epizodu /v originálu - Sex ve městě"/, kdy Carrie mluvila o faktu, že její otec opustil rodinu a právě to je důvodem, proč má problémy s muži. Dlouho jsme o tom diskutovali, zda je to dobrá cesta, kterou se seriál bude ubírat.. Ovšem někteří z tvůrců si nemysleli, že je to dobrý nápad protože tenkrát v té místnosti byli lidé, kteří vyrůstali v úplných rodinách, ale přesto jsme měli/máme problémy se vztahy. Takže jsme se bezcílně snažili přijít na výsledek. Ten přišel až po té, co jsem si přečetla kus rukopisu knihy - byla jsem unešená myšlenkou, že Carrie ztratí matku. To bylo právě to, co jí nechá tak rozhozenou, tak zmatenou, co vynese na povrch tolik emocí a to bude jedním z důvodů, proč bude v budoucnu tak tápat." Styl 80. let provází celou show, ale ne nevkusně. "Na začátku byly naše vize jasné - hlavně to nesmí být směšné a nevkusné. Žádné úzké brýle, extra plandavé kalhoty. Má jediná ideje byla - Stephanie Savage a její 'Zaručená autentičnost' (pozn.Stephanie byla hlavní kostymérkou Gossip Girl). Vytvořily to, co vídáte na obrazovkách. Naštěstí také letos vyšlo dost kolekcí oblečení, které byly inspirovány 80.léty.

Zaberete dost práce, aby show šla správným směrem

Otázka tentokrát na natáčení - jak se natáčela 80. léta uprostřed moderního Manhattanu? "Pracovali jsme velice tvrdě - nejvíce, když jsme natáčeli v ulicích na Manhattanu. Byla to asi největší výzva udržet soudobí. Cestovali jsme s falešnými grafitti, odpadkovými pytli a originálními plechovkami. Manhattan byl v osmdesátkách velice odlišný. Nebylo tady to krásné Time Square. Bylo to šílené Time Square a to je to, co jsem v té době milovala na Manhattanu bylo, že byl velice přitažlivý, ale zároveň nebezpečný. Naši maskéři a kostyméři mají práci navíc, aby vytvářeli pravý look 80.let. A někdy musíme některé záběry točit se zelenou zástěnou a pak je v pc upravovat, aby to bylo opravdu věrohodné."

Ano, Carrie přijde v průběhu o panenství, v určitém okamžiku

V první epizodě je odtajněno, že Carrie je poslední pannou mezi svými kamarádkami. Jak dlouho tento stav potrvá? "Opět jsme o tomto kroku dlouho debatovali. Je to samozřejmě TO poprvé a to pro každého něco znamená - protože jste to buď dělali na zadní sedačce v autě nebo jste zažili krásnou romantickou noc. Tvaruje vás to a odvíjíte se od toho určitým směrem. Mluvili jsme o tom dost, ale zatím jsme ještě k žádnému řešení nedošli..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama