Recenze

RECENZE #2

3. února 2013 v 22:14 | Vii
Tahle recenze je oproti té předešlé psána spíše pozitivně - ikdyž se samozřejmě autor snažil být objektivní. Recenze pochází z českého portálu serial.tvzone.cz a jedná se o recenzi jak celé show tak zejména prvního dílu. Mně se lbí, je opravdu pěkně napsaná.

Na prequel Sexu ve městě jsem byl zvědavý ze dvou důvodů. Zaprvé, AnnaSophiu Robb považuju za jednu z nejtalentovanějších současných hereček. Svým nevinným zjevem a bujnou fantazií okouzlila v Mostu do země Terabithia a v biografickém Soul Surferovidokázala nejenom dojmout, ale zastínit i své ostřílené herecké kolegy, takže jsem byl přirozeně zvědavý na její další role. A konečně zadruhé, The Carrie Diaries se pyšnily natolik děsuplným trailerem, že jsem se o celé té výsledné mizérii jednoduše musel přesvědčit na vlastní oči.
Carrie Bradshaw prochází těžkým obdobím. Zemřela jí matka a otec jen stěží zvládá její problematickou mladší sestru Dorrit. V nejtěžších chvílích jí stojí oporou trojice nejlepších kamarádů a její letní láska Sebastian, který přestoupil na stejnou školu. Díky dobré vůli svého otce se Carrie dostává jako stážistka do právnické firmy sídlící na Manhattanu, místě, jež bylo jejímu srdci vždycky blízké. Postupně se tak začíná seznamovat s divokým a svobodným životem rušných ulic New Yorku, který je tolik odlišný od ospalého předměstí, kde Carrie vyrůstala. Její cesta k dospělosti právě započala.

RECENZE #1

27. ledna 2013 v 18:48 | Vii
Na oficiální stránce českého časopisu Elle jsem našla recenzi The Carrie Diaries. Přijde mi trošku moc přehnaně subjektivní. Připadá mi, jakože to někdo, ač možná ne úmyslně, tak přesto zbytečně moc odsuzuje. Jenže já v tomhle také nebudu objektivní. Nadruhou stranu mě mile překvapilo, že se o tomto seriálu u nás šíří podvědomí.
Nechci tu vypisovat vše s čím nesouhlasím..ale pár si neodpustím. Nikdo nemůže od mladé herečky očekávat stejné herecké výkony jako od téměř o generaci starší herečky. Nic proti SJP, mám jí moc ráda, ale opravdu by mohla být skoro Anninou matkou... Přeji pěkné počtení a napište mi, co si o tom myslíte:)

Pěkně od začátku. Carrie Diaries je prequel slavného Sexu ve městě. Děj sleduje osudy Carrie Bradshaw v roce 1984, tedy v době, kdy sundala rovnátka a začala poznávat svět prvních lásek i posledních módních výstřelků. Má mladší sestru, hodného otce, žije na předměstí a právě dostala svou první práci ve velkém New Yorku. Seriál může začít!
Hned první problém je ale v tom, že kudrnatá AnnaSophia Robb jako náhrada za Sarah Jessicu Parker nestačí. Ač se snaží, je jen o třídu lepší než ostatní hvězdičky v podobných teen dramatech. Další zádrhel je také zřejmý - místo stanice HBO, která si jako placený kanál může mnohé dovolit, Carrie Diaries jsou majetkem CW. Ten je cílený na náctileté diváky, a proto se o sexu a jeho praktikách (které byly podstatou předchozího seriálu) může mluvit jen v náznacích, pokud vůbec.
 
 

Reklama